Yıldız Savaşları 5 Türkçe HD İzle - Türkiye'nin Film ve Dizi Platformu
Sinegram AMİGA
Yıldız Savaşları: Bölüm V - İmparatorun Dönüşü izle

Yıldız Savaşları: Bölüm V - İmparatorun Dönüşü

Seyirci Oyu:
- 10 0 İlk oy veren siz olun!
Yapım Yılı
:
1980
Yönetmen
:
Süresi
:
124 dakika
Orijinal Adı
:
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
Senarist
:
Ülke
:
Amerika Birleşik Devletleri
IMDb Puanı
:
8.8
 
 
Hatalı alternatifi seçiniz
Sorun nedir?
 
Yıldız Savaşları: Bölüm V - İmparatorun Dönüşü Film Açıklaması

Star Wars (Yıldız Savaşları) serimizin 5. filmi serinini en iyi filmlerinden biri olarak kabul ediliyor. Malum uzun bir seri ve tek tek filmlerin de ayrıca hastaları mevcut. 5. filmde de kadro yine diğer bölümlerde olduğu gibi çok zengin, kısaca özetlemek gerekirse,

Yeni Bir Umut'un sonundaki Yavin Savaşı'ndan 3 yıl sonra, İsyan Güçleri'nin üç kahramanı Luke Skywalker, Han Solo ve Prenses Leia Organa Darth Vader ve İmparatorluk güçleri tarafından aranmaktadır. Sonunda İmparatorluk Donanması Galaksinin bir ucundaki Hoth buzul gezegeninde üst kuran asi ittifakının yerini tespit eder. Darth Vader komutasındaki İmparatorluk ordusu asileri ablukaya alır. Asiler ciddi kayıplarla Buzul gezegeninden kaçmayı başarırlar fakat Millenium Falcon gemisindeki Han ve Leia İmparatorluk tarafından galaksi boyunca takip edilir. Bu arada Luke, Vader ve İmparatorun Klon ordusunu da kullanarak başlattığı meşhur Jedi katliamından kurtulan ve esrarengiz Dagobah gezegeninde yaşayan en bilge Jedi ustası Yoda'dan Güç hakkında çok şey öğrenir. Bu öğrendikleri Luke'un kaderi ile olan yüzleşmesinde ve Darth Vader ile karşılaşmasında ona kılavuzluk edecektir.Fakat Luke eğitimini yarıda keser çünkü Leia ile Han'ın tehlikede olduğunu hissetmiştir.Güç ile bütünleşmiş Obi-wan ve Yoda'nın ısrarlarına rağmen Luke, Han ve Leia'nın Vader tarafından kıstırıldığı, Han'ın eski arkadaşı Lando'nun yönetimi altındaki 'bulut şehri'ne gider. Fakat Vader Luke'u beklemektedir. Düello yaparlar.Luke,aslında güçlü olmasına rağmen eğitimi tam olmadığı için yenilgiyi tadacaktır.

Klasik seri için geriye 1 film daha kaldı ve onu da birazdan yayınlayacağım. Sonrasında bir 7. bölüm çekildi, ben şahsen çok beğendim ama her konuda olduğu gibi bu konuyla alakalı fanatikler klasik serinin dışında üretilen hiç bir şeyi beğenmediği için normal :)

Şimdiden iyi seyirler dilerim. imdb:tt0080684

Yıldız Savaşları: Bölüm V - İmparatorun Dönüşü Filmini Nasıl Buldun?
 • Efsoydu!
  0%
 • Koptuk!
  0%
 • Bayıldım!
  0%
 • Bayağı İyi!
  0%
 • Ben Şok!..
  0%
 • Bu Ne Ya..
  0%
 • Hiç Olmamış
  0%
Yıldız Savaşları: Bölüm V - İmparatorun Dönüşü Film İzleyenlerden Eleştiriler
 • Olumlu
 • Olumsuz
Olumlu 0 Eleştiri
Film izleyenlerden hiç olumlu eleştiri yok.
Olumsuz 0 Eleştiri
Film izleyenlerden hiç olumsuz eleştiri yok.
Yıldız Savaşları: Bölüm V - İmparatorun Dönüşü İzleyici Yorumları
Filmi ilk sen yorumla!
Sinegram adlı sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Sunucumuza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız, telif ispat eden belgeler ile birlikte [email protected] adresinden kaldırılmasını talep edebilirsiniz.
film izle